Skip to content
התראה: הונאות סחיטת ה-Sextortion חוזרות – היזהרו
התראה הונאות Sextortion חוזרות - היזהרו

תוכן עניינים

שימו לב, מקורות רבים מדווחים על עלייה משמעותית בהונאות Sextortion בימים האחרונים. התקבלו גם דיווחים רבים מאלפי אנשים בכל רחבי העולם. אנא היו זהירים במיוחד, מדובר באחד מסגנונות הסחיטה הכי לא נעימים שאורבים לכם באינטרנט.

מה זה הונאת Sextortion
מתוך עמוד היוטיוב הרשמי של ה-FBA.

הונאות Sextortion הן הודעות דוא”ל המתחזות למישהו שטוען כי פרץ למחשב שלכם. בבאקר יטען שהתקין תוכנה זדונית שיכולה להקליט אותכם דרך מצלמת האינטרנט שלכם בזמן שאתם גולשים באינטרנט. במייל ההאקר גם יטען שיצר סרטון שבו צפיתם באתרים למבוגרים. לפעמים ההאקר יטען בהודעת המייל שצפיתם בתכנים הומוסקסואלים או תכנים אסורים. בהודעת המייל ההאקר יאיים לפרסם צילום מסך שלכם לצד התוכן שבו לכאורה צפיתם. יותר מזה, יטען ההאקר כי ביכולתו לשלוח את הסרטון לכל אנשי הקשר שלכם. כמובן שההאקר הנחמד לא יעשה שום דבר מזה אם תעבירו לו סכום נכבד של כסף, כנראה קריפטו. המייל יכלול לעתים קרובות את השם שלכם ואולי סיסמה ששייכת לכם או שנראת דומה לסיסמאות שלכם. ההונאה הזו יכולה להיראות משכנעת מאוד, באופן אישי נתקלתי בה דרך מספר חברים שהתייעצו איתי מה לעשות ואם זה נראה לי אמיתי. ההונאה הזאת כל כך “טובה” שהיא מפילה עשרות ואולי מאות אנשים בעולם מדי יום!

הצד החיובי

יש גם צד חיובי לכל הסיפור הזה של הונאות Sextortion. החדשות הטובות ואולי אפילו טובות מאוד.. הן שיש סיכוי של 99.999% מהמקרים שמדובר בהונאת מייל בלבד. זה אומר שמעבר להודעה עצמה ולתוכן שנראה די אמין, להאקרים אין בכלל שום דבר עליכם! מלבד כמה פרטים יבשים שבהם הם נעזרו בשליחת המייל בעיקר כדי לצייר אותו כאמין. איך עובדות הונאות Sextortion? ההאקרים שולחים את הודעות האימייל האלה למיליוני אנשים עם תוכנות מתקדמות. התוכנות יודעות להזין בהודעת המייל נתונים שיראו דומים לנתונים שלכם כדי לחזק את האמינות שלהם. למשל: אם המייל שלכם הוא Johnny1987@gmail.com התוכנה תחדיר את השם כ-Johnny ותבנה ממנו סיסמא שנראת לגיטימית כמו Johnny1987. הכל בתקווה כדי לקנות את האמינות שלכם ולהפיל קומץ של אנשים שמפחדים מאוד ועלולים להעדיף להעביר את הכופר בשביל השקט הנפשי.

אני מציע שלפני שתקבלו החלטה קחו כמה דקות להירגע ולבצע מספר בדיקות. הדבר הראשון שאני מציע לכם לבדוק הוא הנראות של המייל ואמינותו. בהמשך הפוסט אני מפרט לכם מספר פעולות שיעזרו לכם לקבל החלטה.

הבהרה

שימו לב: אני לא יכול להבטיח לכם שכל הודעת סחיטה שתקבלו (אני מקווה שלא תקבלו לעולם) הן הונאות Sextortion. הונאות מהסוג הזה של הודעות אוטומטיות שמאחוריהן אין שום סכנה הן נפוצות מאוד אך הן לא 100% מהמקרים. הפוסט הזה נועד כדי לחשוף בפניכם שיטת פעולה שהאקרים רבים משתמשים בה כדי להפיל אנשים תמימים בפח.. ולגזול מהם הרבה כסף באמצעות תשלומי הכופר הללו. רק אתם יודעים מה עשיתם או לא עשיתם ורק אתם תוכלו להעריך את אמיתות ההודעות שאתם מקבלים בעצמכם. הכנתי לכם מספר פעולות שיוכלו לעזור לכם לזהות אם המייל שקיבלתם הוא הונאה מסוג זה.

עשה ואל תעשה
  • דבר ראשון בדקו האם הפרטים שמצוינים במייל אכן בוודאות פרטים אמיתיים שלכם, למשל הסיסמא המצוינת. יותר מזה בדקו האם הפרטים תואמים לאתר שהמייל טוען שהם קשורים אליו.
  • לעולם אבל לעולם אל תגיבו למייל כזה שנראה לכם חשוד. אל תנסו לנסות לבדוק את ההאקר או להתחיל איתו במו”מ.
  • דווחו על המייל לרשויות מתאימות.
  • בדקו בחיפוש בגוגל חלק מהנוסח של המייל או את הכותרת שלו ותקבלו מידע האם מדובר במייל הונאה שנשלח אוטומטי למיליוני אנשים.
  • הונאות Sextortion לרוב ניתנות לזיהוי בקלות. כאשר אחד או חלק מהדברים שנכתבו במייל לא באמת רלוונטיים לכם. שימו לב לפרטים הקטנים.

אם אחרי שבדקתם החלטתם שלדעתכם מדובר בהודעה שהיא הונאה – אז הדבר הכי טוב לעשות הוא להתעלם.

היו זהירים,
שי

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

האימייל לא יוצג באתר.

שמור ושתף את העגלה
עגלת הקניות שלך תישמר ותקבל קישור. אתה, או כל מי שיש לו את הקישור, תוכל להשתמש בו כדי לאחזר את עגלת הקניות שלך בכל עת.
חזרה שמור ושתף את העגלה
עגלת הקניות שלך תישמר ותקבל קישור. אתה, או כל מי שיש לו את הקישור, תוכל להשתמש בו כדי לאחזר את עגלת הקניות שלך בכל עת. הקישור ישמר ל-7 ימים.
Your cart email sent successfully :)

דילוג לתוכן