דלג לתוכן
איך לתכנן את הלוגו שלכם?

תוכן עניינים

לוגו לעסק חדש


כל עסק חדש או ישן זקוק ללוגו, הלוגו הוא הפנים של העסק שלנו. נסו לרגע לדמיין את רשת ההמבורגרים מקדונלדס, כנראה שאחד הדברים הראשונים שיקפצו לנו לראש יהיה הלוגו המוכר שלהם בצורת האות M בצבע הצהוב. כמו מקדונלדס, הלוגו הופך עם הזמן להיות חלק סימון ההיכר של המותג שלנו. בלוגו של העסק שלנו לכל דבר יש משמעות – הצבעים, הפונט והצורה של הלוגו. ונשאלת השאלה, כיצד נתכנן את הלוגו שלנו על הצד הטוב ביותר?


לוגו כחלק מזהות המותג שאנחנו בונים


על מנת שהלוגו שלנו יהיה חלק אורגני מהאופי שלכם ושל המותג שלכם, קודם עלינו להבין מהי זהות העסק שלנו והמסרים שאנחנו רוצים להעביר דרך המותג החדש. הדבר הראשון שיהיה עליכם לעשות הוא לרשום ולזקק את הייחודיות של המותג שלכם, את המסר שאתם רוצים להעביר ואת השפה העיצובית שאתם רוצים לשדר. כך תוכלו לבנות את הלוגו האידאלי עבור העסק שלכם.
על מנת לעזור לכם ולפשט את המשימה הזאת, הכנתי לכם מספר שאלות מקדימות כדי שיעזרו לכם למקד את המסרים שיצטרכו לעבור בלוגו שלכם-

 • מדוע פתחתם את העסק הזה? על איזה צורך העסק שלכם עונה?
 • מהם הערכים שחשובים לכם כעסק?
 • מה אתם עושים טוב יותר מהמתחרים?
 • מה מייחד אתכם?
 • אם הייתם יכולים לתאר את המותג שלכם בשלוש מילים, מה הן היו?

  אני ממליץ לקחת את הזמן ולהשקיע בתהליך האפיון של המותג שזה עתה התחלתם לבנות. ככל שתזקקו ותגיעו לתוצאה יותר מדויקת מבחינת המותג שלכם כך יהיה יותר סנכרון בין השירותים שתתנו ללקוחות, הלוגו שלכם והמסר שתפיצו לעולם.

טיפ: אם אתם מרגישים שזה מתאים לכם, שיטה נוספת לקבל רעיונות היא להתחיל בסיעור מוחות (מומלץ עם אנשים וחברים שאתם סומכים על הדעה שלהם)- תרשמו על דף כל מה שעולה לכם בנוגע למותג החדש וכיצד יהיה אפשר לבטא את זה בלוגו שאתם הולכים לתכנן.


מתחילים לתכנן לוגו

אחרי שהבנו וזיקננו את המסרים שלכם, זהות המותג כבר מתחילה להתגבש. כעת אנחנו יכולים להתחיל לתכנן ולבנות את הלוגו שלנו שישמש אותנו לבנות מותג מנצח. השלב הבא, יהיה לרדת לפרטי הפרטים מהגדול ועד הקטן ביותר.


עושים מחקר שוק


פעמים רבות להסתכל ולבדוק את ההלוגו והמיתוג של המתחרים שלנו יעזור לנו לדעת ולבדוק מה כבר קיים, מה עובד טוב עם הקהל שלכם וממה עליכם להימנע.
כמובן שנרצה לבדל ולייחד את העסק שלנו לעומת המתחרים וזה יבוא לידי ביטוי גם בלוגו. חשבו מה מייחד אותכם מהם וכיצד תוכלו להדגיש את ההבדלים הללו בעיצוב הלוגו שלכם. אם כל שאר העסקים בענף שלכם הופכים למשעממים, אולי כדאי שתבחרו בצבע שיבלוט. אם כולם בחרו בעיצוב מסורתי, אולי לוגו מיוחד ומודרני ימשוך תשומת לב.

מתחילים לחשוב ולדבר על העיצוב


הגיע הזמן להתחיל לתרגם את כל העבודה הקשה שעשינו עד עכשיו לעיצוב מנצח. יש הרבה אלמנטים שונים שנכנסים לתמונה כאן, צבעי הלוגו, הגרפיקה שלו ואפילו הטיפוגרפיה (הפונט והגודל של הכתב עצמו). מומלץ להתייחס לכל רכיב בלוגו בנפרד ולהתייחס אליו קודם כול נקודתית.


בוחרים את סוג הלוגו הנכון


ישנם 6 סוגים לוגו עיקריים, כעת נעבור על כולם ונלמד להתאים את הסוג הנכון ביותר לעסק שלכם. אם אתם מעוניינים, ניתן גם לשלב בין סוגים וליצור משהו ייחודי.

 • סימני אותיות (או לוגו מונוגרמה)

בסגנון זה הלוגו מורכב מסימני אותיות אשר לרוב מהווים את ראשי התיבות של שם העסק. סגנון זה מתאים לעסקים עם שם ארוך מאוד שקשה לזכור אותו ומאפשר ליצור מותג קליט. דוגמאות ללוגו שבנוי מסימני אותיות ניתן למצוא בלוגו של החברות HP, CNN או H&M (עימדו על התמונה על מנת לגלות את השם המלא של החברות) . שיטת מונוגרמה יכולו להיות מצוינות ללוגו מינימליסטי, אך יהיה קשה להעביר דרכה מידע ומסרים.

 • סימני מילים (או Logotype)

אם בסגנון הקודם שמנו את ראשי תיבות של שם החברה, בסגנון הזה השם יופיע כמו שהוא (כמובן בצבע וטיפוגרפיה ייחודית). סימני מילים הם דרך פשוטה מאוד להשתמש בשם העסק שלכם בתור לוגו, אם יש לכם שם נהדר למותג שלכם, זו יכולה להיות הדרך המושלמת לשים אותו בחזית. דוגמה טובה ללוגו כזה הוא הלוגו של חברת קוקה קולה – הלוגו בנוי אך ורק משם החברה בפונט ייחודי בכתב יד.

 • סימני ציור

סימנים ציוריים או סמלי לוגו הם מה שאנחנו חושבים עליו כשאנחנו שומעים את המילה “לוגו”. הן תמונות אינפוגרפיות הניתנות לזיהוי בקלות ומייצגות את המותג שלך עם תמונה/סמל/אייקון. דוגמה לסוג זה היא חברת אפל שבחרה בתפוח חצי נגוס שיסמל אותה או חברת נייק . ניתן לבחור משהו פשטני או מורכב יותר, אך הקפידו לבחור סמל שיוצר חיבור ייחודי למותג שלכם. לעתים ניתן להוסיף לסימן של הלוגו גם סימני מילים כדי שהלקוחות יזהו את הסמל עם השם (לדוגמה חברת אסם).

 • סימני לוגו מופשטים

במקום סמל מוכר וקיים (כמו למשל תפוח), סימני לוגו מופשטים הם לרוב צורות גיאומטריות מקוריות שאינן יוצרות חיבור מיידי לתמונה קיימת אלא יוצרות משהו חדש לגמרי עבור המותג שלך. ניתן לקחת את מיקרוספוט – הלוגו שלה שמורכב מ 4 ריבועים שלכאורה אין להם שום קשר לחברה ואינם מסגירים את העבודה שהחברה עוסקת בטכנולוגיה. אולם אחד המוצרים הגדולים של החברה הוא ווינדוס (בעברית-חלונות), מערכת ההפעלה המוכרת שרובנו משתמשים בה. סימן לוגו מופשט יתקשה בהתחלה להעביר את המסר, אך מהרגע שהמותג שלכם יהיה מזוהה איתו העסק שלכם יהיה ייחודי וזכיר לנצח. ייחודי עבורכם.

 • קמע

שמתכוונים ללוגו בתור קמע הכוונה היא לרוב לדמויות צבעוניות ומצוירות המייצגות את העסק שלכם ויוצרות תחושה קרובה. לדוגמה רשת המזון המהיר KFC שבחרה לשים בלוגו שלה את המייסד שלה הרלנד סנדרס כדמות מצויירת וידידותית. לוגו של קמע הם דרך מהנה להעניק למותג שלכם אישיות.

 • סימן משולב

סימן משולב מחאחד את הסמל שלכם עם מילה או השם שלכם ליצירת לוגו הניתן לזיהוי בקלות. שם המותג ממוקם לצד הסמל, או שהוא משולב באלמנט הגרפי, לדוגמה פיצה האט. אנשים יקשרו את שני האלמנטים עם המותג שלך, מה שמאפשר לך להשתמש בשניהם לבד או ביחד. לדוגמה החברה הגלובלית.

כיצד בוחרים צבע ללוגו


לצבעים יכולים להיות המון משמעויות שונות. הפסיכולוגיה שמאחורי הצבע מורכבת, הצבעים מחוברים אל רגשות ורעיונות מסוימים. ריכזנו לכם את הצבעים המרכזיים והמשמעויות שלהם כדי לעזור לכם להחליט-

 • אדום: אדום מייצג התרגשות, תשוקה וכעס. זוהי בחירה מצוינת אם המותג שלכם “רועש”, צעיר ורוצה להתבלט.
 • כתום: כתום רועש הרבה פחות מאדום אבל הוא אנרגטי לא פחות. זהו צבע תוסס, ממריץ ושובב.
 • צהוב: אם אתם רוצים להיראות נגישים וידידותים, צהוב הוא הבחירה הנכונה. זה נותן אנרגיה עליזה, וצעירה.
 • ירוק: ירוק הוא מאוד תכליתי ויכול לעבוד עבור כל מותג. הוא מושלם במיוחד לכל מי שרוצה ליצור חיבור לטבע.
 • כחול: כחול הוא בחירה מאוד קלאסית ושכיחה. הוא מרגיע ומגניב ומסמל אמינות ובגרות.
 • ורוד: כאשר העסק שלכם פונה לקהל צעיר ונשי יכול מאוד להיות שתרצו ללכת על ורוד. אבל לא רק, עם גוונים כמו ורד פסטל, ורוד מילניום או ניאון מגנטה, ורוד יכול לתת ללוגו שלך מראה מבוגר ומגניב, אך עדיין צעיר ונשי.
 • חום: חום עשוי להישמע כמו בחירת צבעים מוזרה בהתחלה, אך הוא פועל בצורה מושלמת עבור לוגו וינטאג, מחוספס וגברי. זה יכול לתת למותג שלכם מראה ייחודי ומבוגר.
 • שחור: אם אתם מחפשים מראה אלגנטי, מודרני ויוקרתי, שחור יהיה בחירה מצוינת. לוגו מינימליסטי בשחור לבן הוא הדרך ללכת עליה אם אתם רוצים ללכת על פשטות.
 • לבן: אם אתם רוצה שהלוגו שלכם ייראה נקי, מודרני ומינימליסטי השתמשו בהרבה לבן בלוגו שלכם. כצבע ניטרלי הוא פועל בשילוב עם כל הצבעים האחרים, אך מוסיף מגע נקי, צעיר וחסכוני.
 • אפור: אפור הוא הצבע האולטימטיבי אם ברצונכם להשיג מראה בוגר, קלאסי ורציני. גוונים כהים יותר נראים מסתוריים יותר, בעוד שגוונים בהירים נחשבים ליותר נגישים.
 • סגול: סגול יכול להיות הכניסה שלכם למראה מפואר. בהתאם לגוון, סגול יכול להיות מסתורי, אקלקטי או נשי.

  כמובן שעל כל אלה ניתן לבצע שילובים בין צבעים אשר יצרו לנו תמונה מגוונת ויחודית יותר אבל בשלב זה אנחנו ממליצים כבר להתייעץ עם איש מקצוע המבין בתחום הצבעים והעיצוב הגרפי וידע לייצר איתנו שילוב מוצלח אשר גם נראה יפה אך גם מעביר את המסר. אתם מוזמנים ללחוץ על הכפתור הכחול בתחתית המסך שלכם וליצור קשר עם מחלקת העיצוב שלנו.
לבחור את הפונט הנכון


אם החלטתם שכל או חלק מהלוגו שלכם יהיה מורכב מאותיות או מילה חשוב מאוד לבחור את הפונט הנכון והמתאים ביותר למותג שלכם. עולם זה נקרא טיפוגרפיה.
ישנם 3 סוגים בסיסיים של גופנים איתם אתה יכול לעבוד כדי לתת ללוגו שלך מראה ייחודי.

 • סריף Serif- מתאפיין בסיומות שפיציות של האות ועובי משתנה. יכול לגרום ללוגו שלך להיראות קלאסי ומתוחכם ועובד טוב במיוחד עם עיצובים וינטאג’, אלגנטיים או קלאסיים.
 • סנס סריף Sans Serif- גופנים ללא סיומות שפיציות (סנס בצרפתית = ללא). בדרך כלל בעלי עובי אות אחי,טובים למראה מודרני ונקי.
 • גופני סקריפט- גופני סקריפט מזכירים כתב יד יש מגוון עצום של גופנים. אם בחרתם בגופני סקריפט תנסו להשתמש בהם כדי לגרום ללוגו שלך להיראות יותר מיוחד וחופשי.


בכל סוג יש עשרות ומאות סוגים שונים של פונטים ומומלץ לשקול טוב באיזה גופן לבחור. אנחנו ממליצים לנסות 2-3 פונטים כסקיצות מכל סוג פונטים ולראות מה משתלב הכי טוב.

לסיכום, טיפים ללוגו מצויין
 • ניתן לזהות ולקשר את הלוגו שלכם לעסק תוך 2 שניות.
 • אנשים מבינים מיד מה העסק שלכם עושה.
 • הלוגו פשוט וזכיר.
 • קל להטמיע אותו באינטרנט ובמוצרים של העסק.
 • ייחודי ומבדיל אתכם מהמתחרים.
 • פונה לקהל היעד שלכם.

  אם הלוגו שלכם עונה על כל הטיפים למעלה – יש לכם לוגו מצוין!
בואו להתחיל לעצב את הלוגו שלכם עם אחד המומחים של החברה הגלובלית עוד היום

אם הדרישות שלכם צנועות יותר

אם אתם ממש רוצים לאתגר את המעצבים שלנו

אין עדיין תגובות על מאמר זה.


כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שמור ושתף את העגלה
עגלת הקניות שלך תישמר ותקבל קישור. אתה, או כל מי שיש לו את הקישור, תוכל להשתמש בו כדי לאחזר את עגלת הקניות שלך בכל עת.
חזרה שמור ושתף את העגלה
עגלת הקניות שלך תישמר ותקבל קישור. אתה, או כל מי שיש לו את הקישור, תוכל להשתמש בו כדי לאחזר את עגלת הקניות שלך בכל עת. הקישור ישמר ל-7 ימים.
העגלה השמורה שלך נשלחה בהצלחה :)

זקוקים לפתרון דיגיטלי לעסק?​

צרו איתנו קשר ונשמח לסייע לכם​

דילוג לתוכן